Slovenská verzia » Aktuality » Ako sme stavali máj v roku 2024 « späť

Ako sme stavali máj v roku 2024

dátum aktualizácie: 06.05.2024 | počet zobrazení: 2 166

Posledné slnečné aprílové popoludnie sa v našej obci uskutočnilo obvyklé stavanie mája. Podujatie sa konalo pri novej hasičskej zbrojnici. Tak ako v mnohých obciach v okolí, tak aj my sa snažíme dodržiavať túto peknú tradíciu a mesiac máj si už bez krásneho mohutného stromu vyzdobeného farebnými stužkami ani nevieme predstaviť.

V úvode podujatia nás privítal pán starosta Ing. Mgr. Ondrej Milčo, MBA, ktorým poďakoval zúčastneným , zato, že si našli čas , odložili povinnosti a prišli podporiť túto udalosť. Pripravený vysoký smrek ozdobili farebnými stužkami ženy z našej folklórnej skupiny Modranka .Naši obecní hasiči a poslanci obce mali , čo robiť, aby statný strom, dostali na to správne miesto, no skúsení chlapi to zvládli na jednotku.

Bolo pripravené chutné pohostenie v podobe párok, sladkých závinov , buchiet a lahodného vínka. O skvelú atmosféru sa postarala naša Modranka, ktorá vystúpila s novými piesňami a ich zoskupenie obohatili mladí chlapi z obce, tzv. regrúti, ktorí sa svojim spevom osvedčili už na februárových zabíjačkových hodoch.

Po programe sa zábava presunula do sály kultúrneho domu, kde nám do tanca zahrala skupina Geroc´k. Každý ,kto mal chuť si dobre zatancovať si prišiel na svoje.

Ďakujeme všetkým, čo sa podieľali na príprave akýmkoľvek spôsobom.

Dúfame, že sa pri tejto akcii budeme stretávať naďalej ešte vo väčšom počte.

« späť

Modra nad Cirochou

Kontakt:

Modra nad Cirochou 111
067 82   Dlhé nad Cirochou
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 5550910
Počet návštev dnes: 720
Technický prevádzkovateľ: K3 GROUP, s.r.o.
Za obsah zodpovedá: Obec Modra nad Cirochou