Slovenská verzia » Život v obci » Šachový klub « späť

Šachový klub

dátum aktualizácie: 24.11.2019 | počet zobrazení: 26 623

Dňa 13. 3. 2001 vznikol v Modre nad Cirochou šachový klub, ktorému bez dlhého uvažovania prischol príznačný názov „STORK“ v angličtine bocian. Pri jeho zrode stáli Modrania: Poľačko František, Volovský M., Jakubčo Lukáš, Ihnát Michal. Svoje mužstvo prihlásili do 3. ligy skupiny Východ.

7. 5. 2003 sa uskutočnil v priestoroch kultúrneho domu prvý ročník Hornozemplínskeho šachového turnaja zmiešaných družstiev základných škôl. Turnaja sa zúčastnilo 13 družstiev z okresov Humenné, Snina a Vranov.

20. január 2008 patril 4. ročníku „MODRANSKEJ VEŽE“ o pohár starostu obce. V kultúrnom dome sa uskutočnil turnaj v bleskovom šachu. Zúčastnili sa ho šachisti 2. a 3. ligy z Humenného a Sniny, juniori z Modrej nad Cirochou a z Dlhého nad Cirochou. Pohár starostu obce obhájil Rastislav Holečko. Na štvrtom mieste a zároveň najlepším modranským šachistom sa stal Lukáš Jakubčo. V kategórií „junior“ vyhral najmladší hráč František Poľačko a druhá skončila Eva Poľačková.

stork 1 Dňa 14. 4. 2013 sa v kultúrnom dome v Modre nad/Cirochou uskutočnil 9. ročník šachového turnaja Modranská veža Turnaja sa zúčastnilo 50 šachistov zo širokého okolia. Víťazom turnaja bol Popradčan Ján Krajňák. Druhý bol Dominik Nandrazi a tretí v celkovom poradí skončil modranský šachový talent František Polačko.

V kategórii dievčat sa najlepšie umiestnili: 1. miesto Eva Polačková, 2. miesto Veronika Sabová a 3. miesto Jana Ľoncová. V kategórii do 18 rokov boli úspešní: František Polačko (1. miesto), Dominik Jakubčo (2. miesto) a Vincent Pristaš (3.miesto). Víťazom kategórie do 15 rokov sa stal Samuel Gič. Špeciálnu cenu najlepší Modran získal bronzový František Polačko ml.