Slovenská verzia » Aktuality » Fašiangové hody 2024 « späť

Fašiangové hody 2024

dátum aktualizácie: 13.02.2024 | počet zobrazení: 12 618

Každoročne, už niekoľko rokov, sa v našej obci organizuje pekná akcia nazývaná – Fašiangové hody. Na tejto akcii sa stretne množstvo ľudí, ktorí majú v obľube nielen zabíjačkové špeciality, ale aj dobrú zábavu.

O kultúrny program sa aj tento rok postarala naša folklórna skupina Modranka, ktorá si nacvičila nové zaujímavé pásmo. Vystúpenie zahŕňalo rôzne jesenné aktivity, ktorými žili ľudia v minulosti. V scénke bolo poukázané ako sa niekedy nakladala kapusta, varila domáca pálenka a ako sa vyprevádzali regrúti na vojnu.

Na ochutnávke boli rôzne zabíjačkové špeciality ako tlačenka, slaninka ,varený bôčik, ale aj vynikajúce klobásky a jaternice. Šikovné žienky z obce napiekli domáce koláče rôznych druhov , ktoré si prítomní veľmi pochvaľovali.

Atmosféru tohto fašiangového popoludnia umocnili aj regrúti spolu s chlapmi so skupiny Modranka, ktorí s harmonikárom chodili pomedzi stoly a spievali naše typické ľudové piesne spolu s hosťami.

Keď sa podujatie chýlilo pomaly ku koncu, niektorí mladší aj starší občania sa zišli ešte na tanečnom parkete a dobre si zatancovali. Sme presvedčení, že všetci, ktorí sa týchto fašiangových hodov zúčastnili, odchádzali s príjemnými pocitmi a vrátia sa o rok zas.

« späť

Modra nad Cirochou

Kontakt:

Modra nad Cirochou 111
067 82   Dlhé nad Cirochou
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 5513346
Počet návštev dnes: 732
Technický prevádzkovateľ: K3 GROUP, s.r.o.
Za obsah zodpovedá: Obec Modra nad Cirochou