Kultúra

Články 1 - 4 / 4

Prišiel k nám Mikuláš....

9. decembra 2022 do našej obce zavítal Mikuláš v sprievode verných spoločníkov – anjela a čerta. Prišiel na voze ťahanom koňmi. Deti ho netrpezlivo vyčkávali a mali preňho pripravené veršíky i pesničky. Odmenou im bol balíček plný dobrôt. Veríme, že o rok k nám príde opäť.

Pre foto klikni na viac…

dátum aktualizácie: 12.02.2023 | počet zobrazení: 15 348

Aj v roku 2022 sme rozsvietili vianočný stromček v centre obce

Štvrtá adventná nedeľa znamená, že čas Vianoc je už veľmi blízko. Starosta obce a poslanci obecného zastupiteľstva nám tento sviatočný deň spríjemnili krásnou akciou – Rozsvietením vianočného stromčeka, ktorá bola spojená s Vianočnými minitrhmi, kde sa so svojimi výrobkami predstavili žiaci z našej základnej školy, ale aj šikovné a tvorivé žienky z obce. Podujatie otvorili žiaci krásnym vianočným vystúpením. Následne nám zaspievala folklórna skupina Modranka. Všetci sa mohli v tento mrazivý deň zohriať punčom či teplým čajom a nechýbalo ani sladké občerstvenie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto milom a príjemnom podujatí.

dátum aktualizácie: 12.02.2023 | počet zobrazení: 14 997

Tvorba rodáka PaedDr. Jozefa Dzurjaka

Pár básní z tvorby rodáka PaedDr. Jozefa Dzurjaka a Pieseň s textom básne – Každý má svojho anjela…

https://www.youtube.com/watch?…

dátum aktualizácie: 08.05.2023 | počet zobrazení: 15 954

Modranské fašiangové hody 2024

Každoročne, už niekoľko rokov, sa v našej obci organizuje pekná akcia nazývaná – Fašiangové hody. Na tejto akcii sa stretne množstvo ľudí, ktorí majú v obľube nielen zabíjačkové špeciality, ale aj dobrú zábavu.

O kultúrny program sa aj tento rok postarala naša folklórna skupina Modranka, ktorá si nacvičila nové zaujímavé pásmo. Vystúpenie zahŕňalo rôzne jesenné aktivity, ktorými žili ľudia v minulosti. V scénke bolo poukázané ako sa niekedy nakladala kapusta, varila domáca pálenka a ako sa vyprevádzali regrúti na vojnu.

Na ochutnávke boli rôzne zabíjačkové špeciality ako tlačenka, slaninka ,varený bôčik, ale aj vynikajúce klobásky a jaternice. Šikovné žienky z obce napiekli domáce koláče rôznych druhov , ktoré si prítomní veľmi pochvaľovali.

Atmosféru tohto fašiangového popoludnia umocnili aj regrúti spolu s chlapmi so skupiny Modranka, ktorí s harmonikárom chodili pomedzi stoly a spievali naše typické ľudové piesne spolu s hosťami.

Keď sa podujatie chýlilo pomaly ku koncu, niektorí mladší aj starší občania sa zišli ešte na tanečnom parkete a dobre si zatancovali. Sme presvedčení, že všetci, ktorí sa týchto fašiangových hodov zúčastnili, odchádzali s príjemnými pocitmi a vrátia sa o rok zas.

dátum aktualizácie: 31.05.2024 | počet zobrazení: 1 761

Články 1 - 4 / 4

Modra nad Cirochou

Kontakt:

Modra nad Cirochou 111
067 82   Dlhé nad Cirochou
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 5605536
Počet návštev dnes: 694
Technický prevádzkovateľ: K3 GROUP, s.r.o.
Za obsah zodpovedá: Obec Modra nad Cirochou