Slovenská verzia » Život v obci » Vianočný stromček sa v našej obci rozsvietil na 3.adventnú nedeľu « späť

Vianočný stromček sa v našej obci rozsvietil na 3.adventnú nedeľu

dátum aktualizácie: 03.03.2024 | počet zobrazení: 8 174

Tretiu adventnú nedeľu sa v našej obci uskutočnilo krásne podujatie s názvom Rozsvietenie vianočného stromčeka. Obec túto akciu opakuje už po tretíkrát a stáva sa z toho pekná tradícia. Krátko po 15tej hodine nám deti z našej základnej školy bližšie predstavili zvyky , ktoré sa v minulosti v tomto predvianočnom období tradovali.
Po vystúpení žiakov mal príhovor náš pán starosta Ing. Mgr. Ondrej Milčo a spoločne so všetkými občanmi rozsvietil náš obecný vianočný stromček. Nasledovalo vystúpenie dychovej skupiny Sninčanka, ktorá nám tieto chvíle spríjemňovala vianočnými piesňami. Aj tento rok boli súčasťou podujatia vianočné remeselné trhy, kde si prítomní mohli zakúpiť zaujímavé výrobky a potešiť tak seba a svojich blízkych.
Všetci občania sa mohli občerstviť vareným vínom, chutným vianočným punčom alebo teplým čajom. Pochutili si taktiež aj na výborným koláčoch, ktoré si každý pochvaľoval. Ľudia medzi sebou diskutovali, popíjali nápoje a takto si spríjemňovali predvianočný čas. Aj vďaka tomuto peknému popoludniu v Nedeľu Radosti sme si všetci mohli lepšie uvedomiť o čom je tento predvianočný čas.
Nie je len o strese, naháňaní sa za darčekmi, súperení, kto má viac napečené..... Je to aj čas, kedy sa nám podarí na chvíľu spomaliť, stretnúť sa aj s priateľmi, rodinou, zastaviť sa a naplno si uvedomiť, aké hodnoty sú pre nás najdôležitejšie,,

Je to pokoj, láska, čas s rodinou a snaha urobiť druhým radosť…

Modra nad Cirochou

Kontakt:

Modra nad Cirochou 111
067 82   Dlhé nad Cirochou
Slovenská republika

Počet návštev od 18.09.2011: 5524797
Počet návštev dnes: 1018
Technický prevádzkovateľ: K3 GROUP, s.r.o.
Za obsah zodpovedá: Obec Modra nad Cirochou